Nieuwe publicatie 'Resilient Estate Landscapes Gelderland'

boek.jpegdinsdag 23 mei 2023

Onlangs is de publicatie 'Resilient Estate Landscapes Gelderland' verschenen. Eén van de auteurs is dr. Elyze Storms-Smeets, wetenschappelijk adviseur van het bestuur van de Nederlandse Kastelenstichting.

Het boek behandelt de bescherming en ontwikkeling van toekomstbestendige landgoedlandschappen door een praktijkgerichte aanpak te presenteren en deze door te voeren in beleid, planning en ontwerp. Immers, in de provincie Gelderland zijn veel kastelen, buitenplaatsen en landgoederen gelegen. Tezamen vormen ze historische erfgoedlandschappen die mede het landschappelijke karakter van Gelderland bepalen. Klimaatverandering en verstedelijking hebben een significant effect op het beheer en de bescherming van deze landschappen. Een overvloed aan en een tekort aan water, ruimtelijke versnippering en toenemende druk van recreatie en toerisme zijn slechts enkele van de uitdagingen waar de provincie voor staat. De complexiteit van deze uitdagingen vereist een regionaal perspectief om de samenhang en systemische relaties tussen de landgoederen te begrijpen en om een ​​gemeenschappelijke basis te vinden waarin belanghebbenden kunnen samenwerken om de veerkracht en het aanpassingsvermogen van deze waardevolle landschappen te vergroten.

'Resilient Estate Landscapes Gelderland is het resultaat van een samenwerkingsproject van TU Delft Landscape Architecture, Provincie Gelderland, erfgoedorganisatie Gelders Genootschap in het kader van het programma Karakteristiek en Duurzaam Erfgoed (KaDEr) en het EU-Interreg project Innocastle. Het boek is nader te bekijken en aan te schaffen via deze link.

« Terug

Nieuws

Uitnodiging Excursie ‘Oorlog in Arcadië’ Gelderland

OiA-gelderland.jpegdinsdag 23 september 2025 Op 24 oktober staat opnieuw een bijzondere excursie gepland rondom 80 jaar vrijheid en 80 jaar NKS. Wij nodigen u daar graag voor uit!
We beginnen de dag op Kasteel Slangenburg waar Elyze Storms-Smeets een lezing geeft over de oorlogsperiode in Gelderland, en specifiek over de omgeving Doetinchem (Slangenburg) en Hummelo (Enghuizen). lees verder

Bijzondere vondst kasteel Nieuwburg overgedragen

presentatie nancy.jpegdonderdag 11 september 2025 ‘Met ‘de middeleeuwen’ wordt gewoonlijk de tijd bedoeld waarin de wereld van de klassieke oudheid was verdwenen, maar de moderne wereld nog moest ontstaan; de tijd waarin mensen kastelen bouwden ... lees verder

Openstelling NKS tijdens Open Monumentendag

omd-eemklooster.jpgdonderdag 28 augustus 2025 Regelmatig dragen kastelendeskundigen en -belangstellenden collecties boeken over kastelen in binnen- en buitenland aan ons over. Deze collecties worden zorgvuldig beoordeeld en waar wenselijk ... lees verder

Bijzondere publicaties te koop

kasteelen-in-nederland.jpgdonderdag 28 augustus 2025 Naast de vele publicaties die wij gratis aanbieden, verkopen we ook een aantal bijzondere boeken, ingebonden tijdschriften Buiten en congresbundels. lees verder

In the spotlight

De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) en de Nederlandse Kastelenstichting (NKS) nodigen je van harte uit voor een themabijeenkomst op woensdag 1 oktober over het gedeeld verleden en een gezamenlijke toekomst van kastelen en buitenplaatsen. Met experts Peggy Brandon, Henrick van Asch van Wijck, Jessica de Abreu, Camiel de Kom, Farida Nabibaks, Sherlien Sanches, Surya Nahumury, Dunja Colman, Tyler Koudijzer, Hodan Warsame én de zaal, bespreken we het erfgoed van kastelen en buitenplaatsen als onderdeel van het koloniaal- en slavernijverleden.

*Houd je je actief bezig met (de doorwerking van) het koloniaal en slavernijverleden? Meld je dan snel aan!*

👉 Programma en aanmelden via https://lnkd.in/epCZ_2EW

Agenda

24 oktober 2025

Kennisexcursie Oorlog in Arcadië - Gelderland

26 november 2025

Kennisexcursie Oorlog in Arcadië -
Zuid-Holland

Nieuwsbrief

Sluiten