'De Middeleeuwen' van bestsellerauteur Dan Jones

DanJones.jpegmaandag 05 januari 2026

Niet alleen een nieuw jaar, ook de winter is van start gegaan. Een beter excuus om een goed boek te lezen én tegelijk de kennis over kastelen op te vijzelen weten wij niet. Als opfrisser voor het verschijnen van zijn boek THE CASTLE later dit jaar, lazen wij alvast DE MIDDELEEUWEN van bestsellerauteur Dan Jones. Een absolute aanrader! 

De periode tussen de hoogtijdagen van het Romeinse Rijk en de Renaissance, waarin werd teruggegrepen op de oude Romeinen, wordt getypeerd als duister, als een tijd van onrust en verval. Het waren de eeuwen waarin kastelen werden gebouwd.

Jones maakt van zijn nieuwe geschiedenis van de middeleeuwen een duizendjarig avontuur.  Hij begint in 410 bij de ineenstorting van het Romeinse Rijk en eindigt weer in Rome als keizer Karel V in de zestiende eeuw voor de poorten van de stad staat. In een duizelingwekkend tempo laat Jones zien hoe het Westen de oude wereld herbouwde en de rest van de wereld ging domineren: door te ontdekken, ontwikkelen of domweg te stelen. Hij werpt een nieuw licht op iconische locaties zoals Rome, Parijs, Venetië en Constantinopel, en enkele van de beroemdste en beruchtste mannen en vrouwen uit de geschiedenis betreden het toneel. DE MIDDELEEUWEN is een boek over een tijd van diepgaande verandering. 

Dan Jones (1981) is een Britse historicus, bestsellerauteur en televisie- en podcastmaker. Hij brak internationaal door met zijn boek over de Tempeliers. Hij is schrijver en presentator van de Netflix-serie ‘Secrets of great British Castles’. Zijn populaire podcast heet ‘This is history’. 

Via https://www.omniboek.nl/boek/de-middeleeuwen/ is een uitgebreid fragment van DE MIDDELEEUWEN te lezen.

Wij wensen je een mooi en kastelenrijk jaar!

Ruïne kasteel De Nijenbeek / Albert Speelman

« Terug

Nieuws

Uitnodiging excursie naar Museum Nienoord en de kerk te Midwolde

excusie nienoord.jpegvrijdag 23 januari 2026 Mede namens Geert Pruiksma, directeur van Museum Nienoord (maar misschien bij u bekend als vaste presentator van het TV-programma BinnensteBuiten), nodigen wij u uit voor een bijzondere excursie ... lees verder

'De Middeleeuwen' van bestsellerauteur Dan Jones

DanJones.jpegmaandag 05 januari 2026 Niet alleen een nieuw jaar, ook de winter is van start gegaan. Een beter excuus om een goed boek te lezen én tegelijk de kennis over kastelen op te vijzelen weten wij niet. Als opfrisser voor het ... lees verder

Symposiumbundel: 'Een wal rondom een kasteel' inclusief downloadlink

bundel ksg.jpegwoensdag 24 december 2025 De Nederlandse Kastelenstudiegroep heeft vandaag de symposiumbundel ‘Een wal rondom een kasteel’ openbaar beschikbaar gesteld. Deze bundel is de neerslag van het fenomeen dat door verschillende ... lees verder

Kerstgroet

item_kerstgroet.jpegdonderdag 18 december 2025 We kijken met elkaar terug op een prachtig lustrumjaar. Niet alleen vierden we het 80-jarig bestaan van de NKS met bijzondere activiteiten, maar we stonden ook uitgebreid stil bij 80 jaar ... lees verder

In the spotlight

Dit jaar staat ons onderzoek grotendeels in het teken van het koloniale verleden, waarbij het onderzoeken, interpreteren en delen van de geschiedenissen van slavernij en de erfenis van het kolonialisme op kastelen, buitenplaatsen en landgoederen centraal staat. Die geschiedenissen zijn diep verweven met de materiële cultuur van Nederland; een aanzienlijk aantal van de huizen, collecties, tuinen en parken is met koloniaal geld tot stand gebracht of aangepast als uiting van smaak, rijkdom, macht en privilege. Het koloniale geld is vanzelfsprekend verweven met de handel in en arbeid van tot slaaf gemaakten en dwangarbeiders. Wij geloven dat alleen door het eerlijk en open erkennen en delen van deze geschiedenissen, recht kan worden gedaan aan de ware complexiteit van het verleden, het heden en de toekomst.

De recensie van het boek ‘Ach freule’ van Elena Beelaerts van Blokland in ons magazine Het Buiten nr. 19 bevat een nadere duiding van de omgang met de relatie tussen buitenplaatsen en slavernij in de Canon van Nederland. Yme Kuiper schreef dit lezenswaardige artikel. Voor iedereen die meer wil weten over het koloniale verleden van het erfgoed van adel en patriciaat.

👉https://lnkd.in/evbuxCPj

Agenda

Beging 2026 vindt u hier ons nieuwe programma.

Nieuwsbrief

Sluiten