RCE-platform Kastelen & Buitenplaatsen

kasteel duivenvoorde.jpegdonderdag 12 maart 2026 12:30

Op 20 maart vindt het 22e platform KB plaats. Opnieuw heeft de platformcommissie een mooi programma opgesteld, ditmaal rondom het 800-jarig bestaan van kasteel Duivenvoorde. 

Kastelen en buitenplaatsen zijn toonbeelden van continuïteit én van verandering. Een prachtig voorbeeld hiervan is Duivenvoorde, een landgoed in Voorschoten dat dit jaar achthonderd jaar verleden, heden en toekomst viert. Het was eeuwenlang in ononderbroken familiebezit maar dat betekende niet dat alles hetzelfde bleef. Iedere generatie eigenaren richtte haar blik op de toekomst en paste het landgoed, het huis en de collectie aan naar eigen believen maar met eerbied voor wat voorouders hadden nagelaten. Het jubileum van Duivenvoorde is de aanleiding voor deze studiemiddag waarbij ook de verbreding en actualiteit worden gezocht.

Voor het programma en aanmelden: https://www.cultureelerfgoed.nl/actueel/agenda/2026/03/20/platform-kastelen-en-buitenplaatsen

« Terug

Sluiten