Boek ‘Oorlog in Arcadië’

OiA-front.jpegvrijdag 20 september 2024

‘Oorlog in Arcadie 1940-1945. Nederlandse kastelen in landgoederen in de Tweede Wereldoorlog’ is voor maar liefst twee prijzen genomineerd. De publicatie dingt mee naar de Prodesse Conamur prijs voor het beste boek over Arnhemse geschiedenis, dit jaar met de focus op Arnhemse (beladen) schoonheid. Alhoewel ‘Oorlog in Arcadië’ niet specifiek Arnhemse geschiedenis betreft, komen de stad en directe omgeving vele malen voor in de publicatie. De nabijheid van Vliegbasis Deelen, in de Tweede Wereldoorlog door de Duitse Luftwaffe grondig verbouwd tot Fliegerhorst, had grote impact. De Fliegerhorst Deelen werd het grootste Duitse vliegveld van Nederland. Uiteraard heeft Operatie Market Garden, die uitmondde in de Slag om Arnhem, vele sporen nagelaten in Arnhem en omgeving. 

Daarnaast heeft ‘Oorlog in Arcadië’ de toonaangevende Ithakaprijs 2024 (sKBL) gewonnen. Deze prijs is bedoeld ter stimulering van interdisciplinair (wetenschappelijk) onderzoek over Nederlandse kastelen, historische buitenplaatsen en landgoederen. 

‘Oorlog in Arcadië 1940-1945’ is te koop voor €49,95 en is hier te bestellen en wordt zonder verzendkosten toegestuurd.

« Terug

Nieuws

RCE-platform Kastelen & Buitenplaatsen

kasteel duivenvoorde.jpegdonderdag 12 maart 2026 Op 20 maart vindt het 22e platform KB plaats. Opnieuw heeft de platformcommissie een mooi programma opgesteld, ditmaal rondom het 800-jarig bestaan van kasteel Duivenvoorde.  Kastelen en ... lees verder

Nieuwe secretaris

gerhard kuyt.jpegdonderdag 12 maart 2026 Per 15 februari jl. is mr. Gerhard Kuijt onze nieuwe secretaris binnen het bestuur. Gerhard houdt zich dagelijks bezig met het verzekeren van monumenten, waaronder kastelen en buitenplaatsen bij ... lees verder

Excursie Nienoord

excursie nienoord 2.jpegdonderdag 12 maart 2026 Op 6 maart brachten we met donateurs en belangstellenden een geanimeerd bezoek aan Museum Nienoord in het Groningse Leek. We startten de dag met een rondleiding in de kerk van Midwolde, met het ... lees verder

In the spotlight

She Ruled the Castle

Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, kondigden we aan dat de Nederlandse Kastelenstichting, de Nederlandse Kastelenstudiegroep en Stichting Monumentenbezit op 11 en 12 mei 2028 een Europees symposium in Nederland organiseren met de titel ‘She Ruled the Castle’. Interdisciplinary Perspectives on Women’s Power and Space in the Medieval Castle. Zie hier voor meer informatie.

Agenda

Begin 2026 vindt u hier ons nieuwe programma.

Nieuwsbrief

Sluiten