Uitnodiging lezing over Daniel Marot op kasteel Rosendael

marot-rosendael.jpegdonderdag 25 april 2024

Daniël Marot (1661-1752) was een als Fransman geboren graveur, dessinateur en architect. Een dessinateur leverde de ontwerpen voor timmerlieden, tuinlieden, wevers, smeden, houtsnijders en meubelmakers. Na de opheffing van het edict van Nantes vluchtte Marot naar de Republiek waar hij in dienst kwam van koning-stadhouder Willem III en de Friese stadhouders.

Marot bracht de stijl van Lodewijk XIV naar Nederland en Engeland, en ontwierp in deze stijl interieurs, gebouwen en tuinen, zoals bijvoorbeeld Hampton Court Palace en Paleis Het Loo. Ook de Marotzaal van kasteel Duivenvoorde is een fraai voorbeeld van zijn ontwerptalent. 

Het park van het omstreeks 1300 gebouwde kasteel Rosendael wordt gesierd door een aantal indrukwekkende tuindecoraties, waaronder waterlopen, bedriegertjes, een cascade, een theekoepel en een enorme grotachtige schelpengalerij. Marot leverde het ontwerp voor verschillende van deze tuindecoraties, die zijn geplaatst rond 1720 onder de toenmalige heer van Rosendael, Lubbert Adolph Torck. Ook was Marot in deze periode betrokken bij de decoratie van het interieur van het kasteel. Zo’n dertig jaar eerder, toen Rosendael nog in het bezit was van Jan van Arnhem, had Marot bovendien het ontwerp geleverd voor een statig jachtpaviljoen voor koning-stadhouder Willem III dat vanuit de wijde omgeving zichtbaar was. 

U bent van harte uitgenodigd voor de lezing op zondag 26 mei over Daniel Marot en zijn ontwerpen voor kasteel Rosendael. 

Het programma op 26 mei: 

11.30 – 12.00 uur      inloop en koffie in de oranjerie van kasteel Rosendael
12.00 – 13.00 uur      lezing door Doris Hattink, onderzoeker naar het leven en werk van Marot 

Na afloop zijn het kasteel (tot 15.00) en het park (tot 17.00 uur) op eigen gelegenheid te bezoeken. Doris Hattink is aanwezig voor nadere uitleg of vragen. 

Voor houders van de Museumjaarkaart of donateurs van Geldersch Landschap & Kasteelen (GLK) is de prijs van deze lezing € 20,-. Heb je geen Museumjaarkaart en ben je geen donateur van GLK, dan komt er € 10,- bij voor de entree van kasteel en park (dit is een gereduceerd tarief, normaal kost de entree €14,50).  

Inmiddels zijn er geen plaatsen meer voor deze lezing en kunt u zich niet meer inschrijven.

« Terug

Nieuws

Terugblik Oorlog in Arcadië-excursie Zuid-Holland

oia zuid holland.jpegvrijdag 28 november 2025 Met wederom een fantastische dag sloten we de reeks kennisexcursies rondom het thema Oorlog in Arcadië op woensdag 26 november af. Daarmee is een einde gekomen aan de viering van 80 jaar vrijheid ... lees verder

Bijzondere vondst kasteel Nieuwburg overgedragen

presentatie nancy.jpegdonderdag 11 september 2025 ‘Met ‘de middeleeuwen’ wordt gewoonlijk de tijd bedoeld waarin de wereld van de klassieke oudheid was verdwenen, maar de moderne wereld nog moest ontstaan; de tijd waarin mensen kastelen bouwden ... lees verder

Openstelling NKS tijdens Open Monumentendag

omd-eemklooster.jpgdonderdag 28 augustus 2025 Regelmatig dragen kastelendeskundigen en -belangstellenden collecties boeken over kastelen in binnen- en buitenland aan ons over. Deze collecties worden zorgvuldig beoordeeld en waar wenselijk ... lees verder

Bijzondere publicaties te koop

kasteelen-in-nederland.jpgdonderdag 28 augustus 2025 Naast de vele publicaties die wij gratis aanbieden, verkopen we ook een aantal bijzondere boeken, ingebonden tijdschriften Buiten en congresbundels. lees verder

In the spotlight

Winterkasteel Muiderslot

Overwinteren in een kasteel spreekt tot de verbeelding: behaaglijk bij een knappend haardvuur en sfeervol kaarslicht. Maar hoe was dat vroeger écht? Tijdens ‘Winterkasteel’ ontdek je hoe mensen in de middeleeuwen de koude maanden doorkwamen. Wandel door het sfeervol ingerichte Muiderslot, waar elke kamer een verhaal vertelt over het leven op een winters kasteel. Struin door de winterse tuinen of neem deel aan een van de vele activiteiten. Zo is er voor de creatieve bezoeker dagelijks ‘Open Kasteelatelier’ of kom in de kerstvakantie naar ‘Het Grote LEGO® Winterkasteel’ en bouw mee aan het grootste LEGO® Winterkasteel van Nederland.

10 dec t/m 11 jan, Muiderslot.nl 

Agenda

Beging 2026 vindt u hier ons nieuwe programma.

Nieuwsbrief

Sluiten