Uitnodiging: Lezing 'Oorlog in Arcadië, 1940 -1945'

01_Airborne_Hartenstein_23sept1944_ImperialWarMuseum.jpgvrijdag 13 mei 2022

De Nederlandse Kastelenstichting en Gelders Genootschap nodigen u van harte uit voor de lezing 'Oorlog in Arcadië, 1940 -1945'. Dit evenement vindt plaats op woensdag 15 juni 2022 in het Eemklooster in Amersfoort.

Oorlog in Arcadië, 1940-1945, betreft een meerjarig, landelijk onderzoeksproject over kastelen, buitenplaatsen en landgoederen in de Tweede Wereldoorlog. Het verhaal van Oorlog in Arcadië, 1940-1945 is nog vrij onbekend; voor het eerst wordt op omvangrijke schaal en in detail in beeld gebracht op welke wijze kastelen, buitenplaatsen en historische landgoederen een rol hebben gespeeld in de Tweede Wereldoorlog en wat de invloed van deze immense ramp tot op heden op dit bijzondere erfgoed is geweest. Een van de eerste resultaten van het project is een erfgoedfilm over kasteel Bleijenbeek. In februari 1945 werd het kasteel door de geallieerden gebombardeerd. De film gaat over dit bombardement en de tijd erna, waarin de ruïne geconsolideerd werd.

Deelname is kosteloos. U kunt zich aanmelden via deze link.

Programma:

13.30 - 14.00

Ontvangst met koffie en thee

14.00 - 14.15

Welkom en inleiding op het thema 'Oorlog in Arcadië, 1940-1945' door Robert Quarles van Ufford, voorzitter NKS

14.15 - 14.45

Elyze Storms-Smeets: 'Oorlog in Arcadië, 1940-1945'

14.45 - 15.15 

Michiel Purmer: 'Tussen crisisbeheer en kansen. Natuurmonumenten en landgoederen tijdens de bezetting'

15.15 - 15.30

Koffie /thee

15.30 - 16.00

Willemieke Ottens: 'Nu merken we pas echt dat het oorlog is'
De Tweede Wereldoorlog op de landgoederen Leuvenum en De Bannink

16.00 - 16.30

Erfgoedfilm Kasteel Bleijenbeek

16.30 - 17.15

Vragen / discussie en een afsluitend drankje 

      
      
Afbeelding1

 

« Terug

Nieuws

Excursie Huis Landfort

landfort excursie.jpegdonderdag 28 mei 2026 Op 3 juli a.s. organiseren wij een exclusieve excursie naar Huis Landfort. Deze dag bestaat uit een lezing over het huis, park en toebehoren door René Dessing (directeur sKBL) en uitgebreide ... lees verder

Dag van het Kasteel 2026

Fraeylemaborg-dvhk2026.jpgdonderdag 21 mei 2026 Komend weekend openen vele kastelen en buitenplaatsen met een speciale programmering. Stichting Dag van het Kasteel laat met het thema ‘liefde’ zien dat kastelen, buitenplaatsen en landgoederen ... lees verder

Publicatiefonds Nederlandse Kastelenstichting

publicatiefonds-ska.jpegdonderdag 21 mei 2026 In 2022 ontvingen wij een erfstelling waarmee wij voor de periode van twintig jaar het NKS Publicatiefonds hebben opgericht. Dit fonds financiert projecten die bijdragen aan de instandhouding van ... lees verder

In the spotlight

She Ruled the Castle

Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, kondigden we aan dat de Nederlandse Kastelenstichting, de Nederlandse Kastelenstudiegroep en Stichting Monumentenbezit op 11 en 12 mei 2028 een Europees symposium in Nederland organiseren met de titel ‘She Ruled the Castle’. Interdisciplinary Perspectives on Women’s Power and Space in the Medieval Castle. Zie hier voor meer informatie.

Agenda

11 juni

3 juli

22 oktober

Faro-Studyvisit in Amerongen

Donateursexcursie Huis Landfort

Platform Kastelen & Buitenplaatsen (RCE)

Nieuwsbrief

Sluiten