Epema State verkocht aan Stichting Stinze-Stiens

epema-derwig-landscape.jpgdonderdag 24 februari 2022

De Nederlandse Kastelenstichting feliciteert de Stichting Stinze-Stiens en jonkheer Tjalling van Eysinga met de koopovereenkomst betreffende Landgoed Epemastate, dat enige tijd geleden door Van Eysinga te koop werd aangeboden.

Van Eysinga lichtte zijn motivatie voor verkoop als volgt toe: 'Mijn kinderen hebben er geen belang bij...Ik kan Epemastate dus beter verkopen en er goede eigenaren voor vinden en een mooie bestemming aan geven.'

De Nederlandse Kastelen is verheugd dat Stichting Stinze-Stiens de nieuwe eigenaar is geworden. De ensemblewaarde van Landgoed Epemastate, waaronder de historische bebouwing, het interieur, de tuinen en het park, is met de aankoop gewaarborgd.

De Stichting Stinze-Stiens, opgericht in 2021 door het echtpaar Willem van Riemsdijk en Trudy van Riemsdijk-Zandee, ondersteunt het behoud en de ontwikkeling van historisch belangrijke landgoederen, parken en tuinen in Friesland, bij voorkeur wanneer er sprake is van historisch belangrijke stinzenflora. De Stichting Stinze-Stiens is naast het waarborgen van goede zorg voor het monumentale huis, voornemens om een nieuwe impuls te geven aan het park door de aanwezige stinzenflora verder te ontwikkelen.

Met de aankoop van Epemastate door Stichting Stinze-Stiens blijft het landgoed behouden voor de provincie Friesland, een wens van zowel Tjalling van Eysinga als Stichting Stinze-Stiens én van diverse erfgoedorganisaties, waaronder de Nederlandse Kastelenstichting.

« Terug

Nieuws

RCE-platform Kastelen & Buitenplaatsen

kasteel duivenvoorde.jpegdonderdag 12 maart 2026 Op 20 maart vindt het 22e platform KB plaats. Opnieuw heeft de platformcommissie een mooi programma opgesteld, ditmaal rondom het 800-jarig bestaan van kasteel Duivenvoorde.  Kastelen en ... lees verder

Nieuwe secretaris

gerhard kuyt.jpegdonderdag 12 maart 2026 Per 15 februari jl. is mr. Gerhard Kuijt onze nieuwe secretaris binnen het bestuur. Gerhard houdt zich dagelijks bezig met het verzekeren van monumenten, waaronder kastelen en buitenplaatsen bij ... lees verder

Excursie Nienoord

excursie nienoord 2.jpegdonderdag 12 maart 2026 Op 6 maart brachten we met donateurs en belangstellenden een geanimeerd bezoek aan Museum Nienoord in het Groningse Leek. We startten de dag met een rondleiding in de kerk van Midwolde, met het ... lees verder

In the spotlight

She Ruled the Castle

Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, kondigden we aan dat de Nederlandse Kastelenstichting, de Nederlandse Kastelenstudiegroep en Stichting Monumentenbezit op 11 en 12 mei 2028 een Europees symposium in Nederland organiseren met de titel ‘She Ruled the Castle’. Interdisciplinary Perspectives on Women’s Power and Space in the Medieval Castle. Zie hier voor meer informatie.

Agenda

Begin 2026 vindt u hier ons nieuwe programma.

Nieuwsbrief

Sluiten