Congres op 22 september 2022 'Rondom slot Haamstede'

haamstede-klein.jpgwoensdag 13 juli 2022

Een boeiende dag over tweeduizend jaar geschiedenis en archeologie op de Kop van Schouwen. Het slotterrein in Haamstede kent een roerige geschiedenis die veel verder teruggaat dan lang werd aangenomen. Op het congres wordt het belang van deze bijzondere plek door de eeuwen heen belicht en worden nieuwe ontdekkingen en inzichten in een breder perspectief geplaatst. Daarnaast komen natuurlijk de bouwhistorische ontwikkeling en de bonte stoet bewoners en eigenaren van Slot Haamstede aan bod.

Aanleiding voor het congres is het boek Slot Haamstede tussen zand en zout. Geschiedenis, bouwgeschiedenis en archeologie van een kasteel op Schouwen dat in 2021 verscheen. (te koop bij uitgeverij Verloren)

Verschillende auteurs van het boek waaronder NKS-expert Ben Olde Meierink dragen bij aan deze inspirerende dag. Zie hier voor meer informatie over sprekers, tijden, locatie, en kosten.

Aanmelding

fotograaf: Gneomar van Nispen

« Terug

Nieuws

Wij zoeken een Office Manager (vacature)

logo-liggend-voor-internet2.pngwoensdag 07 oktober 2026 De Nederlandse Kastelenstichting (NKS) zoekt per direct een enthousiaste en gedreven Office Manager voor 16 uur per week. Vacature voor een Betaalde functie, parttime voor 16 uur per week ... lees verder

Funerair erfgoed op kastelen

Begraven op buitenplaatsen.jpegwoensdag 30 september 2026 Op 22 oktober a.s. vindt de najaarseditie plaats van het Platform Kastelen en Buitenplaatsen. Ditmaal is het centrale thema funerair erfgoed op kastelen, buitenplaatsen en landgoederen. Daarbij ... lees verder

Eerste Utrechtse Kastelen Borrel

Groepsfoto stichting Adel.jpegwoensdag 30 september 2026 Vrijdag 25 september hielden we op Slot Zuylen de eerste Utrechtse Kastelen Borrel, een netwerkbijeenkomst van organisaties en personen die zich inzetten voor het behoud van kastelen in de ... lees verder

Jubileumsymposium Vrienden van Hollandse en Zeeuwse Kastelen

Kasteel Medemblik 3.JPGwoensdag 30 september 2026 Op zaterdagmiddag 28 november viert de Stichting Vrienden van Hollandse en Zeeuwse Kastelen haar tienjarige bestaan met een jubileumsymposium in het archeologiemuseum Huis van Hilde te Castricum. ... lees verder

In the spotlight

She Ruled the Castle

Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, kondigden we aan dat de Nederlandse Kastelenstichting, de Nederlandse Kastelenstudiegroep en Stichting Monumentenbezit op 11 en 12 mei 2028 een Europees symposium in Nederland organiseren met de titel ‘She Ruled the Castle’. Interdisciplinary Perspectives on Women’s Power and Space in the Medieval Castle. Zie hier voor meer informatie.

Agenda

25 september

22 oktober

Excursie naar kasteel Boxmeer

Platform Kastelen & Buitenplaatsen (RCE)

Nieuwsbrief

Sluiten